Profitect

Instalacje wentylacyjne przemysłowe

Jednym z szczególnych obszarów specjalizacji Profitect są instalacje wentylacyjne przemysłowe, które mieliśmy okazję już zaprojektować i wykonać dla szerokiego grona wymagających klientów. Tym samym możemy nazywać się ekspertami w zastosowaniach wentylacji przemysłowej, najbardziej wpływowej metodzie kontroli inżynierskiej. Zawsze działamy w celu poprawy i utrzymania jakości powietrza w środowisku przemysłowym i wokół niego. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą propozycją w tym szczególnych zakresie usług dla przemysłu.

Instalacje wentylacyjne przemysłowe – profesjonalny montaż i serwis

Profesjonalne wentylacje przemysłowe mają za zadanie skutecznie odprowadzać zanieczyszczone powietrze, a jednocześnie dbać o to, aby do wnętrza budynku trafiało to świeże pochodzące z zewnątrz. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak duża odpowiedzialność ciąży na nas, jako firmie montującej wentylacje przemysłowe. Wiemy, że od jakości naszej pracy zależy bezpieczeństwo tych, którzy będą wykonywać swoje obowiązki z wentylowanym pomieszczeniu. Dlatego niezależnie od wielkości zlecenia zawsze wykonujemy profesjonalny montaż, nie zapominając również o serwisie.

Doświadczenie i wiedza

Jesteśmy doświadczoną firmą, która doskonale zna się na swojej pracy. Instalacje wentylacyjne przemysłowe nie mają przed nami żadnych tajemnic. Posiadamy bogatą wiedzę teoretyczną na ich temat, co pozwala nam pracować zawsze na najwyższym poziomie. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy wiedzą, na co zwracać uwagę podczas montażu. Do każdego powierzonego nam zlecenia podchodzimy z takim samym zaangażowaniem.

Niezbędne narzędzia

Wiemy, że prawidłowy montaż i serwis instalacji wentylacyjnych nie będzie możliwy bez odpowiednich narzędzi. Nasi pracownicy dysponują wszystkim, co potrzebne jest do tego, aby pracować sprawnie i bez niepotrzebnych zakłóceń. Bazujemy na sprzęcie pochodzącym od najlepszych producentów, który cechuje się wysoką niezawodnością. Dzięki temu gwarantujemy sprawną, terminową realizację zleceń.

Gdzie montujemy instalacje wentylacyjne?

Jesteśmy firmą, która kieruje swoją ofertę do przedsiębiorstw o różnej wielkości. Podejmujemy się naprawdę dużych realizacji, jak i małych projektów. Montujemy i serwisujemy instalacje wentylacyjne przemysłowe w różnego rodzaju halach produkcyjnych i innych obiektach wykorzystywanych przez zakłady przemysłowe. Niezależnie od tego, w jakim budynku ma znaleźć się instalacja wentylacyjna, dbamy o to, aby była ona zgodna z aktualnymi wymogami i dopasowana do parametrów obiektów. Wiemy, że to właśnie od tego w dużej mierze uzależniona jest wydajność systemu wentylacyjnego.

Jeśli szukasz rzetelnego wykonawcy wentylacji przemysłowej, zależy Ci na firmie, która zapewni również profesjonalny serwis, chcesz mieć pewność, że wszystko dopięte jest na ostatni guzik, nie czekaj. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Rodzaje wentylacji przemysłowych

Instalacje wentylacyjne przemysłowe to niezwykle istotny element wyposażenia każdej hali produkcyjnej i obiektu wykorzystywanego przez przemysł. Bez nich trudno oczekiwać, że różnego rodzaju pyły i inne zanieczyszczenia będą skutecznie usuwane, a w ich miejsce dostarczane będzie czyste powietrze. Z uwagi na to, że nie wszystkie obiekty przemysłowe są takie same, wentylacja przemysłowa może być różna.

Jakie są rodzaje wentylacji przemysłowej?

Wyróżnia się wentylację przemysłową:

 • rozcieńczającą;
 • wyciągową.

Montaż - instalacje wentylacyjne przemysłoweW przypadku wentylacji przemysłowej rozcieńczającej dochodzi do rozcieńczania powietrza zanieczyszczonego tym, które jest czyste. W efekcie zmniejsza się stężenie pyłów. W przypadku takiej wentylacji nie dochodzi do dokładnego wychwytywania wszystkich cząstek kurzu zawieszonych w powietrzu. Istotnie zmniejszone zostaje jednak ich stężenie. Wentylacja przemysłowa rozcieńczająca opiera się na urządzeniach zarówno wyciągowych, jak i nawiewnych, które montowane mogą być albo w ścianach budynków, albo w dachu.

Wentylacja wyciągowa o charakterze miejscowym ma za zadanie wychwytywać zanieczyszczenia w miejscu, w którym powstają. Bazuje ona na takich elementach, jak:

 • okapy;
 • rękawy;
 • ssawy;
 • kanały;
 • komin wydechowy.

Każdy z elementów pełni inną rolę, na przykład kanały służą do tego, aby zanieczyszczone powietrze zostało wyprowadzone z budynku, bez nich powietrze oczyszczone nie trafi do instalacji nawiewnej. Niezbędny jest także sprzęt grzewczy oraz chłodniczy, który dba o to, aby dostarczane do pomieszczenia powietrze charakteryzowało się odpowiednią temperaturą. Obecnie jest to najbardziej skuteczny system pozwalający na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń.

Decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz mieć pewność, że instalacja wentylacyjna zostanie dopasowana do wymagań i parametrów budynku, w którym ma się znaleźć. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak jest to ważne. Wiemy, że tylko wtedy, system wentylacyjny będzie spełniał swoją rolę, zapewniając czyste powietrze, a tym samym dbając o bezpieczeństwo tych, którzy w danym budynku będą przebywać.

Instalacja wentylacje przemysłowe – dopasowane do wymagań i parametrów budynku

Wentylacja przemysłowa znajdująca się w budynkach komercyjnych musi przede wszystkim spełniać wymogi narzucane przez normę PN-83B-03430. Narzuca ona między innymi objętość strumienia wentylacyjnego w pomieszczeniach, w których ludzie przebywają zarówno czasowo, jak i jedynie przez chwilę. Jako profesjonaliści doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. W związku z tym każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z naszej oferty może być pewny, że wykonamy instalację wentylacyjną przemysłową, która będzie zgodna z wymaganiami i parametrami budynku.

Co uwzględniamy przed wykonaniem instalacji wentylacyjnej?

Niezależnie od tego, jaki duży jest projekt, który mamy wykonać, zawsze pamiętamy o tym, aby instalacja wentylacyjna odpowiadała wymaganiom i parametrom budynku. Dlatego w każdym przypadku dokładnie analizujemy rodzaj budynku. Uwzględniamy również to, jakie osoby będą w nim przebywać, pamiętając, że strumień objętości powietrza wentylacyjnego jest inny w przypadku dzieci, a inny w przypadku osób dorosłych. Pamiętamy o tym, aby pod uwagę wziąć to, czy okna się otwierają, a także to, czy w danym pomieszczeniu dopuszczalne jest palenie.

Dlaczego tak ważne jest, aby dopasować wentylację do potrzeb i parametrów budynku?

Instalacja wentylacyjna ma za zadanie zapewnić odpowiedni stan powietrza. To ona odpowiada za to, aby jego temperatura i poziom wilgotności były właściwe. To również dzięki wentylacji regulowany jest poziom znajdujących się w nim zanieczyszczeń. Kiedy system wentylacyjny działa prawidłowo, w danym obiekcie panują warunki odpowiednie dla ludzi. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, możesz mieć pewność, że cały system będzie idealnie wpisywał się w parametry budynku, zapewniając tym samym powietrze o odpowiednich właściwościach. Tym samym przebywanie w pomieszczeniu nie będzie stanowiło zagrożenia dla ludzi.

Jeśli szukasz firmy wykonującej instalacje wentylacyjne dla przemysłu, chcesz mieć pewność, że wykonany system będzie zgodny z parametrami budynku, zależy Ci na tym, aby wszystko zostało wykonane jak należy, nie czekaj. Oferta naszej firmy jest jak najbardziej dla Ciebie odpowiednia. Gwarantujemy zgodność systemu z wymogami budynku, a tym samym jego wysoką wydajność.

Jakość potwierdzona przez specjalistów

Niezależnie od tego, czy pojawiła się potrzeba zaprojektowania kompleksowego systemu kontroli zanieczyszczenia powietrza do oczyszczania wyładowań atmosferycznych, czy też chodzi o wykonanie ostatecznego planu poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach przemysłowych, Profitect pomoże Państwu w realizacji strategii kontroli jakości powietrza. Rozmiar projektu nigdy nie jest problemem – lubimy wyzwania na każdą skalę!

Profitect - dlaczego nam warto zaufać?

Profitect przejmuje odpowiedzialność za kompletne projekty, od koncepcji po naciśnięcie przycisku „start” w zrealizowanej instalacji. Dzięki temu też gwarantujemy wykonanie projektu na czas, zgodnie z założeniami i oczekiwaniami klienta. Rozpoznanie potrzeb klienta i przekazanie z naszej strony wiedzy dotyczącej prawidłowego użytkowania powstałej instalacji jest dla nas absolutnie ważne i zbliża nas do 100% spełnienia oczekiwań.

Przemysłowa instalacja wentylacyjna Profitect – na jakie rozwiązania można liczyć?

 • nawiewy i wywiewy stanowiskowe,
 • wentylacje odprowadzającą szkodliwe substancje,
 • specjalne okapy wyciągowe,
 • wiele więcej.

Niezależnie od zastosowanej technologii wentylacyjnej – zawsze podkreślamy potrzebę jasnego zdefiniowania proponowanego rozwiązania i oczekiwanych rezultatów tego rozwiązania jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Zainteresowany instalacją wentylacji dla przemysłu? Czekamy na kontakt!

Zastosowane z powodzeniem przemysłowe systemy wentylacji integrują wszystkie fazy i komponenty projektu, łącznie z wstępnym układem systemu, wyposażeniem mechanicznym i elektrycznym, usługami instalacyjnymi i uruchomieniem. Profitect jest integratorem systemów, dzięki czemu niezliczone obiekty i pracownicy są bezpieczniejsze, budynki cichsze, a otoczenie wolne od kurzu. Warto skorzystać z naszej wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu – zapraszamy, do usług.

Najczęściej zadawane pytania FAQ - instalacje wentylacyjne przemysłowe

Jaką funkcję pełni wentylacja przemysłowa na terenie zakładu przemysłowego?

Wentylacja przemysłowa znajdująca się na terenie zakładu przemysłowego ma przede wszystkim za zadanie odprowadzać zanieczyszczone powietrze. Odpowiada ona również za dostarczenie do budynku czystego powietrza, które nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzi. Ważne jest, aby wentylacja przemysłowa odpowiadała na potrzeby budynku i była zgodna z posiadanymi przez niego parametrami.

W jakich miejscach montowana jest wentylacja przemysłowa?

Wentylacja przemysłowa montowana jest wszędzie tam, gdzie powstają różnego rodzaju pyły i inne zanieczyszczenia, których obecność stanowiłaby zagrożenie dla ludzi. Trudno bez niej wyobrazić sobie różnego rodzaju hale produkcyjne, w których obecność pyłów i kurzu nie jest niczym nadzwyczajnym. Jest ona wykorzystywana również w pomieszczeniach o innym przeznaczeniu, które znajdują się w zakładach przemysłowych.

Co jest najważniejsze podczas instalacji systemu wentylacji przemysłowej w pomieszczeniach na terenie dużych zakładów?

System wentylacji przemysłowej ma usuwać zanieczyszczone powietrze, jednocześnie doprowadzając to czyste, które jest w pełni bezpieczne dla ludzi. Aby jednak tak się stało, wentylacja musi być zgodna z wymogami i parametrami budynku. Ich uwzględnienie jest jedną z najważniejszych kwestii podczas instalacji systemu wentylacji przemysłowej w pomieszczeniach znajdujących się na terenie dużych zakładów.

Czym wyróżnia się wentylacja przemysłowa od firmy PROFITECT?

Wentylacja przemysłowa od naszej firmy to przede wszystkim niezwykła staranność wykonania. Stawiamy na systemy o wysokiej wydajności, które doskonale sprawdzają się nawet w najbardziej zanieczyszczonych miejscach. Gwarantujemy ich dopasowanie do potrzeb i parametrów budynków po to, aby sprawdzały się możliwe jak najlepiej.

Producent wiązek kablowych —> sprawdź pełną ofertę i aktualny cennik <— wiązki do oświetlenia