Wyróżnia się wentylację przemysłową:
- rozcieńczającą;
- wyciągową.
W przypadku wentylacji przemysłowej rozcieńczającej dochodzi do rozcieńczania powietrza zanieczyszczonego tym, które jest czyste. W efekcie zmniejsza się stężenie pyłów. W przypadku takiej wentylacji nie dochodzi do dokładnego wychwytywania wszystkich cząstek kurzu zawieszonych w powietrzu. Istotnie zmniejszone zostaje jednak ich stężenie. Wentylacja przemysłowa rozcieńczająca opiera się na urządzeniach zarówno wyciągowych, jak i nawiewnych, które montowane mogą być albo w ścianach budynków, albo w dachu.
Wentylacja wyciągowa o charakterze miejscowym ma za zadanie wychwytywać zanieczyszczenia w miejscu, w którym powstają. Bazuje ona na takich elementach, jak:
- okapy;
- rękawy;
- ssawy;
- kanały;
- komin wydechowy.
Każdy z elementów pełni inną rolę, na przykład kanały służą do tego, aby zanieczyszczone powietrze zostało wyprowadzone z budynku, bez nich powietrze oczyszczone nie trafi do instalacji nawiewnej. Niezbędny jest także sprzęt grzewczy oraz chłodniczy, który dba o to, aby dostarczane do pomieszczenia powietrze charakteryzowało się odpowiednią temperaturą. Obecnie jest to najbardziej skuteczny system pozwalający na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń.
Decydując się na skorzystanie z naszych usług, możesz mieć pewność, że instalacja wentylacyjna zostanie dopasowana do wymagań i parametrów budynku, w którym ma się znaleźć. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak jest to ważne. Wiemy, że tylko wtedy, system wentylacyjny będzie spełniał swoją rolę, zapewniając czyste powietrze, a tym samym dbając o bezpieczeństwo tych, którzy w danym budynku będą przebywać.