Profitect

Producent wiązek kablowych i elektrycznych

Jesteśmy producentem gotowych wiązek i kompletnych połączeń elektrycznych. Wyróżnia nas elastyczność oraz indywidualne podejście do klienta.

Nasze produkty tworzymy od podstaw: doświadczony zespół projektowy doradza i projektuje wg potrzeb i wymogów naszych zleceniodawców, a wykwalifikowana kadra produkuje z dbałością o wysoką jakość i precyzję wykonania.

Do produkcji wiązek i instalacji elektrycznych używamy sprawdzonych i certyfikowanych komponentów, które gwarantują niezawodność i bezpieczeństwo ich użytkowania.

W naszej ofercie posiadamy już kilkadziesiąt typów wiązek. Reagując na potrzeby rynku stale poszerzamy nasz asortyment, na bieżąco projektując i tworząc nowe rodzaje.

 

PROFITECT – szybki sposób na dobre połączenie

Czym są wiązki kablowe?

Wiązki kablowe to nieodłączny element każdego urządzenia elektrycznego, a także elektronicznego. Produkowane przez nas wiązki kablowe w zależności od wersji są przeznaczone do różnych zastosowań, lecz zasada ich działania pozostaje niezmienna. Wiązka kablowa odpowiada za przewodzenie prądu elektrycznego pomiędzy poszczególnymi podzespołami urządzenia. W urządzeniach ma to dwa cele.

Pierwszym z nich jest transmisja energii elektrycznej niezbędnej do zasilania urządzenia, lub jednego podzespołu. Może to być zasilanie samego modułu sterującego, ale także na przykład silnika elektrycznego, grzałki, lub dowolnego podzespołu, który stanowi o pracy danego sprzętu. Jest to najpowszechniej znane wykorzystanie wiązek, jednak trzeba pamiętać, że kable służą także do transmisji impulsów elektrycznych będących nośnikami informacji. Urządzenia elektroniczne, takie jak sterowniki, moduły sterujące, czy całe komputery zbliżone do znanych wszystkim stacji PC wykorzystują właśnie wiązki kablowe do transmitowania zakodowanych w systemie binarnych informacji pomiędzy poszczególnymi podzespołami całego sprzętu, lub wewnątrz danego podzespołu, jeśli jest na tyle rozbudowany.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom dzisiejszego, dynamicznie rozwijającego się rynku produkujemy szerokie spektrum wiązek kablowych, które mogą mieć zastosowanie w bardzo zróżnicowanych urządzeniach, lub instalacjach.

Jak wygląda produkcja wiązek elektrycznych?

Proces produkcji wiązek elektrycznych każdorazowo musi się zacząć od doboru właściwych przewodów do obsługi konkretnego urządzenia. Muszą być wykonane z odpowiednio dopasowanych materiałów, ich grubość i długość też musi zostać uwzględniona. Właściwy etap produkcyjny odbywa się z pomocą zaawansowanych maszyn, gdzie odizolowuje się przewody zgodnie z potrzebami. Kluczowym etapem jest przygotowanie styków i aplikowanie określonych konektorów, a następnie pobielanie i lutowanie. Finalnie obowiązkiem producenta jest właściwe oznaczenie powstałych wiązek elektrycznych np. dobierając koloru izolacji w zależności od funkcji konkretnego przewodu.

Oferta producenta wiązek kablowych

Nasza oferta przeznaczona jest głównie dla branży chłodniczej, gastronomicznej, AGD-RTV oraz wszędzie tam gdzie wymagane jest trwałe i bezpieczne, ale również szybkie i sprawne podłączenie odbiorników elektrycznych.

Wśród naszych produktów znajdują się m.in.:

• wiązki do wentylatorów
• wiązki do silników
• wiązki do oświetlenia i listew oświetleniowych
• wielożyłowe wiązki rozłączalne
• uniwersalne wiązki szerokiego zastosowania.

Nasze wiązki mogą mieć indywidualne parametry, m.in.:

• dowolną długość przewodów,
• odpowiednie przekroje przewodów, dostosowane do wymagań instalacji,
• różne typy przyłączy, ich ilość i rozmieszczenie na wiązce,
• zakończenia przewodów – odizolowane lub wyposażone w dedykowane konektory.

Produkujemy również kompletne szafy sterownicze, w których stosujemy własne rozwiązania połączeń elektrycznych.

Wiązki przewodów elektrycznych – czemu ich niezawodność jest tak ważna?

Analizując, do czego służą wiązki kablowe w urządzeniach, od razu można dojść do wniosku, czemu są tak ważne. Najkrótsza odpowiedź na to pytanie może brzmieć, że bez sprawnej wiązki elektrycznej większość urządzeń całkiem przestanie działać.

W urządzeniach i całych instalacjach, w których wiązka kablowa jest odpowiedzialna za dostarczanie energii elektrycznej do zasilania poszczególnych podzespołów, jakiekolwiek przerwanie obwodu wiąże się z wyłączeniem całej instalacji. Jeśli jest to urządzenie lub maszyna, która wymaga zsynchronizowanej pracy wielu podzespołów, może ona po prostu stanąć. Uszkodzenie wiązki może też się wiązać z wyłączeniem newralgicznego podzespołu, który unieruchamia całą maszynę.

Jednym z przykładów może być samochód. Uszkodzenie wiązki zasilającej rozrusznik auta, uruchomienie silnika będzie całkiem niemożliwe. Niemniej istotne są jednak pozostałe wiązki w samochodzie, gdyż współczesne konstrukcje aut i innych maszyn o zbliżonym skomplikowaniu budowy mają wiele niezależnych od siebie podzespołów, które wymagają zasilania o różnym napięciu. Prawidłowo podłączona i sprawna wiązka kablowa, oraz osprzęt do niej są kluczowe, by wszystko sprawnie działało.

Wiązki kablowe, a transmisja danych w maszynach

Transmisja energii zasilającej poszczególne podzespoły to tylko jedna funkcji wiązek kablowych. Niesamowicie istotne dla prawidłowego funkcjonowania jest także transmisja pakietów z informacjami, na podstawie których steruje się modułami poszczególnych urządzeń. Jak już ustaliliśmy, są one transmitowane impulsem elektrycznym przebiegającym po wiązce. Jakiekolwiek zaburzenie w tej kwestii wiąże się z niemożnością sterowania podzespołem, lub urządzeniem przy pomocy panelu sterującego, który jest do nich podpięty.

W przypadku maszyn bardzo często bywa tak, że tworzy się zamknięte obwody, które są ze sobą połączone. Niestety uszkodzona wiązka kablowa staje się wtedy tak zwanym wąskim gardłem i jeśli zostanie uszkodzona, wszystko przestaje działać. Dlatego tak istotne jest, by podczas konstruowania urządzeń dowolnego typu bazować tylko na solidnych wiązkach, gdyż ich ewentualne uszkodzenie i konieczność wymiany, często okazuje się niezwykle kłopotliwe.

Wtyczki i złącza w wiązkach kablowych

Standardowe wiązki kablowe nie posiadają konkretnych wtyczek, które jednak są kluczowe, dla prawidłowego wykonania całego obwodu. Wtyczki i złącza są elementem łączącym kabel, z kolejnym odcinkiem obwodu, lub danym podzespołem. Muszą więc być kompatybilne ze sobą, a ponadto nie zakłócać transmisji sygnału. W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów wiązek z wtyczkami i złączami, które są już dedykowane do konkretnych rozwiązań technologicznych.

Producent wiązek kablowych – Profitect

Specjalizując się w produkcji wysokiej klasy wiązek kablowych, w ofercie mamy wiele rodzajów produktów. Są to:

  • Wiązki typ SP – ten rodzaj wiązek dedykowany jest do oświetlenia wykorzystywanego w urządzeniach chłodniczych. Są one całkowicie hermetyczne, a także trwałe i dostosowane do tego rodzaju zastosowania. Dzięki temu okazują się całkowicie bezpieczne. Produkujemy je z dowolną ilością wtyków i w różnej długości.
  • Wiązka typ WL – to rodzaj wiązki wykorzystywanej do zasilania świateł LED. Mają wysoką trwałość, a ponadto są bezpieczne ze względu na rodzaj budowy. Istnieje możliwość formowania ich w wielowyjściowe wiązki, a także zastosowania wtyków w różnych typach. Realizujemy także miniaturowe rozmiary wiązek.
  • Wiązka typ WSE – ten typ wiązki dedykowany jest do silników wentylatorów. Spełniają one odpowiednie kryteria pod względem technicznym, więc są bezpieczne w użytkowaniu. Mają hermetyczne złącze. Wykonujemy je w dowolnej długości, jednocześnie dbając o estetykę produktu.
  • Wiązka typ WMNL – wiązka ze złączem wielopinowym, hermetyczna IP56 WMNL charakteryzuje się bardzo dużą trwałością, hermetycznym złączem i dużym bezpieczeństwem. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie i jest powszechnie spotykana w różnego rodzaju urządzeniach. Odznacza się też wielotorową ilością styków.
  • Wiązka typ WWPE – wielowtykowa wiązka do wentylatorów z przewodem PE dedykowana jest do kompaktowych wentylatorów osiowych różnych rodzajów. Konstrukcja daje bezpieczeństwo użytkowania i wysoką trwałość. Wykonujemy wiązki o dowolnej długości, a także z dowolną ilością wtyków. Ponadto dbamy też o estetykę wiązki.
  • Wiązka typ WW – wielowtykowa wiązka do wentylatorów osiowych WW dostosowana jest do tego typu urządzeń w różnych typach. Charakteryzuje się wysoką trwałością i bezpiecznym złączem. Ten typ wiązki również wykonujemy z dowolną ilością wtyków i w dowolnej długości.

Każdy z powyższych typów wiązek dedykowany jest do instalacji konkretnego rodzaju.

Sprawdź również naszą ofertę dotyczącą producenta komór chłodniczych.