Profitect

Przemysłowe instalacje chłodnicze

Bez przemysłowych instalacji chłodniczych bardzo trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie wielu branż. Tą, która po takie rozwiązania sięga najczęściej jest oczywiście chłodnictwo. Również przetwórstwo oraz branżę mięsną bardzo trudno wyobrazić sobie bez przemysłowych instalacji chłodniczych.

Profesjonalne instalacje chłodzące niezbędne są również w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Wykorzystuje się je zarówno w magazynach, jak i w procesie produkcyjnym. Dzięki nim różnego rodzaju składniki wykorzystywane w procesie produkcyjnym mają zapewnioną odpowiednią temperaturę. Systemy kontrolne, w które wyposażone są instalacje chłodnicze monitują ich pracę, informując o ewentualnych usterkach.

Wykorzystywane obecnie systemy chłodnicze to nowoczesne rozwiązania, które charakteryzują się niezawodnością na najwyższym poziomie. Dodatkowo są przyjazne dla środowiska naturalnego – ich stosowanie nie przyczynia się do jego degradacji. Nasza firma – jako doświadczony wykonawca przemysłowych instalacji chłodniczych – stawia na niezawodne i naprawdę wydajne systemy chłodnicze, które doskonale sprawdzają się w przypadku nawet najbardziej wymagających firm.

Jak przebiega montaż przemysłowych instalacji chłodniczych?

Aby mieć pewność, że zarówno projektowanie, jak i montaż instalacji chłodniczej zostaną wykonane tak, jak należy, wystarczy postawić na usługi profesjonalnej, doświadczonej firmy znających się na przemysłowych instalacjach chłodniczych.

Pierwszy etap pracy to zawsze dokładny wywiad z klientem, który pozwala na poznanie jego potrzeb. Istotne jest bowiem, do jakich celów będzie wykorzystywana przemysłowa instalacja chłodnicza. Dopiero wówczas można zaproponować konkretne rozwiązania, które będą pracowały bezpiecznie, a jednocześnie optymalnie pod kątem zarówno chłodzenia, jak i zużycia energii elektrycznej.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług naszej firmy, możesz mieć pewność, że montaż zostanie wykonany szybko, a jednocześnie bardzo dokładnie. Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie, dotrzymując zawsze ustalonych terminów. Dbamy o to, aby pozostawić po sobie porządek. Wykorzystujemy niezbędne narzędzia, które pozwalają nam na profesjonalny montaż przemysłowych instalacji przemysłowych.

Przemysłowe instalacje chłodnicze – co wchodzi w ich skład?

Zapotrzebowanie zakładów produkcyjnych na przemysłowe instalacje chłodnicze jest obecnie bardzo duże, a jednocześnie zróżnicowane. Dlatego instalacje chłodnicze mogą być różne. Obecnie w ich skład mogą wchodzić:

 • komory chłodnicze;
 • urządzenia wody lodowej;
 • tunele chłodzące;
 • tunele zamrażające.

Instalacje chłodnicze dla przemysłu od ProfitectPrzemysłowe instalacje chłodnicze to profesjonalne rozwiązania, bez których prowadzenie działalności przez wiele zakładów przemysłowych byłoby po prostu niemożliwe. To właśnie dzięki nim można w pomieszczeniach utrzymać odpowiednią temperaturę. Stosowane obecnie rozwiązania mogą bazować na różnych czynnikach chłodzących. Zalicza się do nich między innymi dwutlenek węgla oraz amoniak. Bez odpowiednio wykonanej przemysłowej instalacji chłodniczej wiele produktów – nie tylko tych spożywczych, ale również farmaceutycznych – bardzo szybko traciłoby świeżość.

Dużą popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się instalacje chłodnicze, które składają się z takich elementów, jak:

 • sprężarki;
 • chłodnice;
 • skraplacze;
 • wentylatory;
 • czynniki chłodzące.

Za rozprowadzanie czynnika chłodzącego do sprężarki odpowiadają specjalne rurociągi. Z kolei sprężarka sprawia, że ciśnienie czynnika chłodzącego zwiększa się. Dochodzi również do jego kompresji.

Profesjonalne instalacje chłodnicze obejmują również szereg przyrządów kontrolnych. Ich zadaniem jest nadzorowanie tego, jak pracuje system. Dostarczają one również informacji na temat pojawiających się w systemie nieprawidłowości. Tym samym pozwalają na podjęcie stosownych działań, jeśli instalacja chłodnicza zaczyna szwankować. Wszystko oczywiście po to, aby uchronić zakład przemysłowy przed ewentualnymi stratami.

Powierzając wykonanie przemysłowej instalacji chłodniczej doświadczonej firmie, możesz mieć pewność, że każdy jej element charakteryzuje się naprawdę wysoką jakością. To przekłada się na działanie całego systemu.

Chłodnictwo przemysłowe jest niezbędne do sprawnego działania niektórych z najważniejszych gałęzi przemysłu na świecie. Jesteśmy dumni z tego, że jako Profitect możemy być ważnym elementem składowym przyczynia się do najwyższej jakości rozwiązań, jakimi są przemysłowe instalacje chłodnicze. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Profitect - instalacje chłodnicze dla przemysłu

Wszystko, co ma związek z zapewnieniem odpowiednich warunków przy niskiej temperaturze wymaga szczegółowego planowania już na początku. Zakłady szukające instalacji chłodniczych dopasowanych do potrzeb nie muszą jednak zdawać się na przypadek. W Profitect mamy wszystko, co potrzebne w tym zakresie.

Jesteśmy doświadczoną firmą, która od samego początku kładzie nacisk na najwyższą jakość usług. Zdajemy sobie sprawę z ciążącej na nas odpowiedzialności. Wiemy, że od jakości dostarczanych przez nas rozwiązań zależy nieprzerwane działanie takich miejsc, jak między innymi ubojnie czy zakłady mięsne. Do każdego zadania podchodzimy z takim samym zaangażowaniem .Wielkość projektu nie wpływa negatywnie na jakość naszej pracy. Nawet w przypadku naprawdę niewielkich zamówień zawsze dajemy z siebie sto procent.

Od samego początku oferujemy wyłącznie wydajne rozwiązania, które sprawdzają się doskonale. Jeśli chcesz mieć pewność, że w przypadku Twojej firmy utrzymanie pożądanej temperatury nie będzie stanowiło problemu, zdecyduj się na skorzystanie z naszej oferty. Stawiamy na najlepsze, niezawodne rozwiązania, które Cię nie rozczarują.

Instalacje chłodnicze przemysłowe – dla kogo nasza oferta?

 • różnego rodzaju zakłady produkcyjne,
 • ubojnie,
 • zakłady mięsne,
 • odlewnie,
 • fabryki,
 • wiele więcej.

Jaki jakaś branża bądź miejsce wymaga utrzymania zadanej temperatury – wystarczy się zgłosić do nas, a zajmiemy się tym, by instalacje chłodnicze dla przemysłu były maksymalnie wydajne i stanęły na wysokości zadania.

Nasze instalacje - Twój sposób na idealne warunki w przemyśle

Nie stosujemy uniwersalnych rozwiązań, ale do każdego zadania związanego z instalacją chłodniczą podchodzimy w równie zindywidualizowany sposób. Absolutnym priorytetem jest dla nas zapewnienie, że zaproponowane przez nas rozwiązanie będzie spełniało swoją funkcję wzorowo. To znaczy, że wszelkie towary będą produkowane i przechowywane w maksymalnie optymalnej dla nich temperaturze – zgodnej z wymogami i standardami bezpieczeństwa danej branży. Co więcej, wykonujemy również instalacje których nadrzędnym celem jest zapewnienie właściwych warunków otoczenia dla pracowników fabryk i zakładów.

Rodzaje przemysłowych instalacja chłodniczych

Przemysłowe instalacja chłodnicze od firmy ProfitectTak, jak wspomnieliśmy, uważamy, że do każdego projektu należy podejść indywidualnie. Dlatego nie stosujemy rozwiązań uniwersalnych. Dbamy o to, aby sięgać po takie instalacje chłodnicze, które w danym przypadku sprawdzą się najlepiej.

Stosowane obecnie przemysłowe instalacje chłodnicze mogą być bardzo różne. Zalicza się do nich:

 • Komory mroźnicze oraz chłodnicze. Mają postać zamkniętych przestrzeni, które skonstruowane są tak, że z łatwością można utrzymać w nich odpowiednią temperaturę. Doskonale nadają się do przechowywania różnego rodzaju produktów. Można umieszczać w nich artykuły spożywcze, na przykład warzywa i owoce lubiące chłód, a także mięso. Mogą mieć postać komór zerowych bądź mroźniczych.
 • Tunele zamrażające oraz schładzające. Są to nowoczesne urządzenia, które pozwalają na skuteczne schładzanie wyrobów. Obecnie dostępne są takie, w których rolę czynnika chłodzącego spełnia zimne powietrze. Tunele są skonstruowane tak, że krąży ono w obiegu zamkniętym. Dobrze wykonany tunel chłodzący ma pokrywę, która jest odpowiednio zaizolowana. Dzięki temu warunki zewnętrzne nie mają wpływu na temperaturę panującą wewnątrz tunelu.
 • Układy, w których do chłodzenia wykorzystywana jest woda lodowa. To nowoczesne rozwiązanie, które jest naprawdę przyjazne środowisku. Zamiast popularnego freonu, który odpowiada między innymi za powiększanie się dziury ozonowej do chłodzenia wykorzystywana jest zwykła woda, do której może być chroniący przed zamarzaniem glikol.

Rodzaj zastosowanego rozwiązania uzależniony jest od indywidualnych oczekiwań, a także wymogów, którym trzeba sprostać w danej sytuacji. Nie bez znaczenia są parametry, jakie charakteryzują daną przestrzeń. Stawiając na system uwzględniający te elementy, można mieć pewność, że będzie on perfekcyjnie dopasowany do indywidualnych potrzeb, a tym samym naprawdę skuteczny.

Projektowanie i budowa przemysłowych instalacji chłodniczych

Jesteśmy doświadczoną firmą, która od dawna działa z powodzeniem na rynku instalacji chłodniczych. Nasza bogata oferta obejmuje nie tylko wykonywanie instalacji chłodzących, ale również ich projektowanie. Każde zlecenie traktujemy tak samo poważnie, zwracając baczną uwagę na informacje przekazywane nam przez klienta. Zawsze pracujemy, uwzględniając to, na czym zależy klientowi. Przed przystąpieniem do pracy długo rozmawiamy z klientem. Pomaga nam to w poznaniu indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu możemy wykonać instalację, która sprawdzi się w danym przypadku naprawdę bardzo dobrze.

Na swoim koncie mamy wiele wykonanych projektów. Ci, którzy zdecydowali się skorzystać z naszych usług zgodnie przyznają, że wybór naszej firmy był naprawdę doskonałą decyzją. Posiadamy nowoczesne zaplecze technologiczne, dzięki któremu możemy pracować na naprawdę wysokim poziomie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że systemu chłodzenia w zakładach przemysłowych muszą charakteryzować się nieprzerwanym działaniem. W przeciwnym razie różnego rodzaju produkty i surowce mogłyby stracić swoje właściwości, co wiązałoby się z koniecznością ich utylizacji. W efekcie firma narażona byłaby na duże straty finansowe. Dlatego dbamy o to, aby każdy wykonany przez nas system chłodzenia charakteryzował się niezawodnością działania. Duży nacisk kładziemy, aby oferowane przez nas rozwiązania były zgodne z naprawdę restrykcyjnymi normami.

Dlaczego warto powierzyć nam wykonanie instalacji chłodniczej?

Kilkanaście lat doświadczenia w branży, bogaty zasób pozytywnych recenzji od Klientów, którzy mieli okazję już skorzystać z naszych usług, czy też nowoczesne zaplecze technologiczne pozwalają nam stanąć na pozycji lidera w temacie przemysłowych instalacji chłodniczych. Nie tylko projektujemy i wykonujemy ww. instalacje, ale przede wszystkim rozumiemy ich zasadność. Mamy absolutną świadomość, jak wielką rolę pełnią w tym, by produkty spożywcze miały optymalnie przedłużoną wartość, a pracownicy fabryk i zakładów mogli pracować w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

W tak wielu dziedzinach cały proces utrzymania niskiej temperatury jest kluczowy w całej technologii – nie może być więc dziełem przypadku, ale owocom pracy specjalistów inżynierów i tutaj polecamy siebie. Od lat projektujemy i wykonujemy cały system chłodniczy – świadcząc kompleksowe usługi dla naszych Klientów. Dlatego bez względu na to, czy pojawia się potrzeba wykonania na zamówienie instalacji chłodniczych z zadaną dodatnią temperaturą, czy też chodzi o instalacje chłodnicze z szokowym odbiorem ciepła z produktu, albo nawet instalacje mroźnicze – jesteśmy po to, by podjąć się tego zadania i wykonać go najlepiej, jak potrafimy.

Potrzebne instalacje mroźnicze, chłodnicze, przemysłowe? Zapraszamy do kontaktu!

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zaprosić wszystkie osoby chętne na instalacje przemysłowe chłodnicze do kontaktu z nami. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania, doradzimy i znajdziemy najlepsze rozwiązanie, dopasowane do możliwości, indywidualnych potrzeb, jak i budżetu. Naszym priorytetem jest dążenie do maksymalnej satysfakcji ze współpracy z nami u każdego klienta i będziemy zaszczyceni, jeśli i Państwo będą chcieli się o tym przekonać.

Zerknij również na kompletną ofertę naszego producenta wiązek kablowych i oferowanych przez niego wiązek do oświetlenia.