Profitect

Wiązki kablowe i wielożyłowe wiązki rozłączalne

Nasza oferta jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców.
Głównie jest to branża chłodnicza, gastronomiczna i AGD-RTV oraz producenci rozdzielnic elektrycznych.

W naszej ofercie posiadamy kilkadziesiąt typów wiązek.
Reagując na potrzeby rynku na bieżąco projektujemy ich nowe rodzaje i stale poszerzamy nasz asortyment.

Wiązka typ SP

Wiązka typ SP

Wiązka typ SP 12VDC

Wiązka typ SP 12VDC

Wiązka typ WL

Wiązka typ WL

Wiązka typ WSE

Wiązka typ WSE

Wiązka typ WMNL

Wiązka typ WMNL

Wiązka typ WWPE

Wiązka typ WWPE

Wiązka typ WW

Wiązka typ WW

Wiązki kablowe - czym są?

Wiązki kablowe to nieodzowny element każdego urządzenia zasilanego elektrycznie. Dotyczy to nie tylko maszyn, których silniki lub konkretne podzespoły są zasilane prądem, ale także maszyn, które do sterowania wymagają elektronicznych systemów sterowania, czy modułów. Nasza firma specjalizuje się w produkcji wiązek kablowych z różnym przeznaczeniem, gdyż każde urządzenie wymaga nieco innego rodzaju okablowania.

Sama wiązka składa się z miedzianego (zazwyczaj) drutu, który znajduje się w oplocie. Ponadto kabel ma jeszcze izolację zewnętrzną i wewnętrzną. Na cały kabel może składać się wiele przewodów. W naszej ofercie znajdują się różne modele kabli, które różnią się poszczególnymi parametrami, takimi jak:

 • ilość przewodów w kablu,
 • maksymalny prąd,
 • maksymalne napięcie,
 • rezystancja,
 • typ ekranu (oplotu),
 • przekrój kabla,
 • wytrzymałość (ilość cykli łączenia oraz odporność na środowisko działania).

Wszystkie z modeli kabli są projektowane z uwzględnieniem tego, gdzie mają znaleźć swoje zastosowanie. Nowoczesne urządzenia często mają bardzo specyficzne wymagania, więc trzeba precyzyjnie dopasować okablowanie. Ma to również nie małe znaczenie, jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne – istotne jest, by zastosować taki kabel, jaki jest odpowiedni dla danego przeznaczenia, a nie cechujący się zbędnymi (choć nieprzeszkadzającymi) parametrami.

Profitect – wiązki kablowe w różnych rodzajach

Produkujemy wiązki kablowe z różnym przeznaczeniem. Są to wersje, takie jak:

 • wiązka typ SP,
 • wiązka typ SP 12DC,
 • wiązka typ WL,
 • wiązka typ WSE,
 • wiązka typ WMNL,
 • wiązka typ WWPE,
 • wiązka typ WW.

Są to zarówno kable sygnałowe, jak i kable zasilające. Te pierwsze służą do transmisji sygnałów logicznych, czyli do transmisji danych. Wykorzystywane są do łączenia ze sobą poszczególnych podzespołów większych urządzeń, takich jak na przykład urządzenia komputera, stacji roboczej, lub maszyny przemysłowej. Tego typu kable są stosowane w każdym urządzeniu, które wykorzystuje elementy elektroniczne, takie jak moduły sterujące. Wiązki tego typu charakteryzują się stosunkowo niskim napięciem i nie służą do przesyłania zasilania. Można to robić tylko w przypadku bardzo małej mocy, ale do tego dedykowane są kable zasilające.

Wiązki służące do zasilania mają już inną budowę. Przekrój każdego z przewodów jest większy, a ponadto mają inną izolację i ekran. Jako firma specjalizująca się w produkcji wielu rodzajów wiązek kablowych, precyzyjnie opracowujemy każdy z wariantów wiązki, by był zoptymalizowany do konkretnego zastosowania i zapewniał nie tylko efektywną pracę, ale także bezpieczeństwo.

Zastosowanie wiązek kablowych

Produkowane przez nas wiązki kablowe dedykowane są do bardzo wielu branż. Wśród naszych klientów znajdują się podmioty z branży motoryzacyjnej, RTV, czy AGD. Wśród wielu typów wiązek produkujemy między innymi wersje do wentylatorów, silników, a także do oświetlenia LED, oraz oświetlenia wymagającego wyższego napięcia. Każdy wariant wiązek produkujemy w dowolnej długości przewodów,, a także indywidualnie dopasowujemy przekroje przewodów do wymagań konkretnej instalacji. Ponadto wykorzystujemy wszystkie powszechnie używane rodzaje przyłączy, a także ich ilość i ulokowanie na wiązce.

Jako że są to niezbędne elementy każdej maszyny, zwracamy uwagę na to, by stosować tylko komponenty najwyższej jakości. Dotyczy to elementu przewodzącego prąd, a także ekranu i izolacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić hermetyczność wiązek, co zapewnia bezawaryjną pracę urządzeń, w których są one stosowane. Dzięki wysokiej klasie wykorzystywanych surowców wszystkie wiązki wykazują się też trwałością przez wiele lat.